Manuál

Pokročilé nastavenie

V tomto článku sa trochu pozrieme na zúbok nastaveniu Foxydesku pre pokročilejších používateľov. Aj po inštalácii na server máte stále možnosť ovplyvňovať niektoré interné nastavenia – či už ide o nastavene databázy, smtp server či responzivitu chatu.

Databázy a nastavenie e-mailu

Prvá možnosť, ako si Foxydesk nastaviť podľa seba, je pokročilé nastavenie v osobnom paneli. Dostanete sa tam kliknutím na váš profil vpravo hore a výberom položky zmeniť nastavenie. Objaví sa formulár, kde si ako prvé môžete nastaviť detaily databázy. Ak žiadnu databázu nemáte, aplikácia sa ju pri inštalácii pokúsi vytvoriť. Na niektorých serveroch sa to však podariť nemusí. Neklesajte však na mysli – stačí vytvoriť databázu ručne pomocou niektorého z programov na správu databáz (napr. PhpMyAdmin) a na túto stránku sa vrátiť, keď ju vytvoríte.

V kolónke SMTP server máte možnosť nastaviť si externý SMTP server na odosielanie e-mailu z aplikácie (využívané napr. keď vám pošle návštevník otázky cez formulár offline widgetu). Ak necháte nenastavené, aplikácia použije predvolené nastavenie používaného servera.

Príklad nastavenia:

Šifrovanie: ssl                          Host: smtp-xxxxx.m41.wedos.net

Port: 465                                Používateľ: emailová adresa, z ktorej sa budú maily odosielať

 

Vyberte si, na ktorých stránkach widget nezobrazovať

Veľkou výhodou Foxydesku je možnosť zobrazovať widget len ​​na podstránkach, na ktorých chcete bez toho, aby ste museli niečo zložito upravovať v kóde. Na tieto účely slúži tzv. Widget Blacklist, ktorý funguje veľmi jednoducho. Skrátka si tu vypíšete všetky stránky, na ktorých nechcete widget zobrazovať a o všetko ostatné sa postará už aplikácia. V nastavení > Widget blacklist uveďte po riadkoch na akých URL adresách chcete widget vypnúť. Môžete uviesť celú URL (vrátane https) alebo len jej časť. Adresu https://foxydesk.sk/cennik možno teda vypísať ako „cenník“ „foxydesk.sk/cennik“ atď.

Regulujte si rýchlosť chatu a záťaž servera

Pridali sme do nastavenia Foxydesku možnosť regulovať si záťaž servera, čo určite ocenia používatelia, ktorí disponujú slabým serverom či hostingom. Vyťaženie v zásade ovplyvňujú 2 parametre

1. Aktualizácia anonymných návštevníkov: ide o frekvenciu, pri ktorej sa získavajú informácie o anonymných návštevníkoch (tí, ktorí nechatujú). Informácie sa skladajú napr. z URL, na ktorej sa návštevník nachádza, či náhodou neodoslal správu, geolokácie atď… Čím nižšie číslo tu bude nastavené, tým častejšie sa budú informácie aktualizovať, no o to väčšia záťaž to bude pre server

2. Responzivita chatu: funguje na úplne rovnakom princípe ako vyššie uvedený balík anonymných návštevníkov s tým rozdielom, že sa vzťahuje iba na chatujúcich návštevníkov. Čím nižšie číslo tu bude nastavené, tým rýchlejšie bude napr. kontrola nových odpovedí od návštevníka atď…

Ďalším spôsobom, ktorý vám umožní nastaviť si vyťaženie ako servera, tak aj operátorov je parameter Maximum chatujúcich návštevníkov. Tu si môžete nastaviť koľko maximálne môže chatovať návštevníkov – ak sa toto číslo presiahne, novým návštevníkom sa bude zobrazovať offline widget s e-mailovým formulárom. Takto si môžete jednoducho korigovať, koľko návštevníkov ste schopní obslúžiť.